PRI PRVOM PRIHLÁSENÍ DO NOVÉHO E-SHOPU SI PROSÍM RESETUJTE HESLO CEZ "ZABUDLI STE HESLO?"

EKUANOT Pelety

ROK 2020 | ALFA 14,0%
5.00 € - 63.00 €  s DPH
CHARAKTERISTIKA Ekuanot je veľmi nová odroda, na trhu iba od roku 2014. Ešte prednedávnom to bol Equinox  Celý popis
ks
Najskôr vyberte kombináciu
POPIS

CHARAKTERISTIKA

Ekuanot je veľmi nová odroda, na trhu iba od roku 2014. Ešte prednedávnom to bol Equinox a predtým bola táto chmeľová odroda známa iba pod značkou HBC 366. Čo je dôležité je, že tí, ktorí majú radi rozmanitosť chmeľu Equinox ™ vedia, že je stále v okolí a je k dispozícii ... len pod iným názvom. Bohužiaľ, Ekuanot je ďalšia patentovaná odroda. Bohužiaľ preto, lebo odrezky nie sú k dispozícii tým, ktorí ho chcú voľne pestovať.

VYUŽITIE

Ide o rôznorodý potenciál. Vzhľadom na komplexnosť vôní, ktoré Ekuanot poskytuje, je najčastejšie používaný pred koncom chmeľovaru alebo pri dry-hope. Avšak má dostatok alfa-horkých kyselín na to, aby sa použil i v začiatku chmeľovaru pre horkosť. Tiež môže byť úspešne použitý v mnohých single-hop pivách. Možno ho dobre kombinovať s kvetinovými a tropickými odrodami ďalších amerických chmeľov, ako je Mosaic a Calypso.

CHUŤ A ARÓMA

Ekuanot je známy tým, že prináša komplexnú škálu aróm a príchutí, ako sú ovocné aromatické látky - citrón, limetka, pomaranč, tropické ovocie, bobuľové ovocie, papája a niekedy aj jablko. Môžu sa objaviť aj bylinné tóny, ako napríklad šalvia a eukalyptus. Je možné na pozadí zaznamenať aj pozadie sena a cédru. Stojí za zmienku, že niektorí sládkovia tam nájdu aj stopy čerstvých zelených paprík.

PIVNÉ ŠTÝLY

APA, AIPA, Amber, American wheat, Saison, Sour, Speciality IPA, Pilsner

ALTERNATÍVY

Chinook, Summit, Galena, Cluster

SPÔSOB SKLADOVANIA

Posobením tepla, svetla a kyslíku chmeľ rýchlo degraduje. Týka sa to hlavne aromatických a horkých látok. Preto je ideálne skladovať chmeľ v chlade (ešte lepšie v mraze), v tme a vákuovaný.

NA STIAHNUTIE

CHMEĽ - SUBSTITUČNÁ TABUĽKA

PARAMETRE PRODUKTU
Rok 2020
Alfa kyseliny % 14,0
Beta kyseliny % 4 - 5
Co-Humulone % 31 - 36
Celkové oleje mL/100g 2.5 - 4.0
Myrcén % 30 - 45
Humulén % 12 - 20
Karyofylén % 8 - 12
Farnesén % <1

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Sledujte FACEBOOK
Disable
Sledujte INSTAGRAM
Disable
HORE