POZOR - ZMENA ADRESY SKLADU PRE OSOBNÉ VYZDVIHNUTIE: ul. Jána Jančeka 333/25, Ružomberok, vstup z ulice Kuzmányho

Objednávky spracuvávame len v pracovné dni. Objednávky prijaté do 15:00 pripravujeme v poobedných hodinách daného pracovného dňa. Objednávky prijaté po 15:00 pripravujeme nasledovný pracovný deň v poobedných hodinách.

SIMCOE Pelety

ROK 2021 | ALFA 11,9-13,3
5.00 € - 60.00 €  s DPH
CHARAKTERISTIKA Aromaticko-horká odroda, registrovaná v roku 2000, známa svojou rozmanitosťou a jedinečnou  Celý popis
ks
Najskôr vyberte kombináciu
POPIS

CHARAKTERISTIKA

Aromaticko-horká odroda, registrovaná v roku 2000, známa svojou rozmanitosťou a jedinečnou komplexnosťou, spolu s príjemnou horkosťou, vďaka vysokému podielu alfa-horkých kyselín a veľmi nízkym obsahom kohumulónu. Je často spájaná s pivnými štýlmi IPA, Double IPA, India Black Ale, či India Red Ale. Je taktiež často používaná v rôznych iných pivných štýloch v spojení s odrodami Cascade, Centennial, Chinook a Citra.

VYUŽITIE

Duálny typ chmeľu. Pivu dodáva príjemnú horkosť, podobnú ako odroda Magnum, no na rozdiel od nej má väčší potenciál, pokiaľ ide o arómu a chuť. Pri studenom chmelení zaznamenáme korenisté, zemité a ovocné tóny.

CHUŤ A ARÓMA

Všestranná a unikátna chuť, citrus, borovica. Výrazný aromatický profil, príjemne ovocný, zemitý a borovicový. Môžeme tiež zaznamenať tóny bobuľového ovocia, marhúľ, maracuje a citrusov

PIVNÉ ŠTÝLY

IPA Double IPA, India Black Ale, India Red Ale, American Barley Wine, Red Ale, Brown Ale, Pale Ale, American Porter/Stout, ležiak

ALTERNATÍVY

Zdá sa, že je len malá zhoda s inými odrodami, ktoré by mohli byť alternatívou k Simcoe. Niektorí sládkovia si myslia, že pre Simcoe nie je žiadna náhrada. Je porovnateľná s Cascade, ale nie natoľko, aby sa dala považovať za alternatívu. Najbližšou alternatívou by mohla byť kombinácia Cascade, Centennial a Amarillo, alebo Columbus. Magnum má podobnú horkosť. Summit má takmer rovnaký potenciál horkosti, no s vyšším kohumulónom, takže nemusí byť tak príjemná, ale má niekoľko rovnakých aromatických vlastností.

SPÔSOB SKLADOVANIA

Posobením tepla, svetla a kyslíku chmeľ rýchlo degraduje. Týka sa to hlavne aromatických a horkých látok. Preto je ideálne skladovať chmeľ v chlade (ešte lepšie v mraze), v tme a vákuovaný.

NA STIAHNUTIE

CHMEĽ - SUBSTITUČNÁ TABUĽKA

PARAMETRE PRODUKTU
Rok 2021
Alfa kyseliny % 11,9-13,3
Beta kyseliny % 4,0-5,0
Co-Humulone % 15-20
Celkové oleje mL/100g 2,0-2,5
Myrcén % 60-65
Humulén % 10-15
Karyofylén % 5-8
Farnesén % <1

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Sledujte FACEBOOK
Disable
Sledujte INSTAGRAM
Disable
HORE