ZMENA ADRESY SKLADU PRE OSOBNÉ VYZDVIHNUTIE: ul. Jána Jančeka 333/25, Ružomberok, vstup z ulice Kuzmányho

Objednávky spracuvávame len v pracovné dni. Objednávky prijaté do 15:00 pripravujeme v poobedných hodinách daného pracovného dňa. Objednávky prijaté po 15:00 pripravujeme nasledovný pracovný deň v poobedných hodinách.

MAGNUM Pelety

ROK 2022 | ALFA 13,1%
2.50 € - 28.00 €  s DPH
CHARAKTERISTIKA Magnum bol pôvodne vyšľachtený v nemeckom chmeľovom inštitúte a bol uvedený do pivovarníckeho  Celý popis
ks
Najskôr vyberte kombináciu
POPIS

CHARAKTERISTIKA

Magnum bol pôvodne vyšľachtený v nemeckom chmeľovom inštitúte a bol uvedený do pivovarníckeho sveta v roku 1980. Odvtedy sa uznáva ako najvhodnejší pre svetlé pivo a ležiaky, kde sa vyžaduje čistá horkosť. Je výsledkom kríženia medzi Galenou a nemenovanou nemeckou samčou odrodou. Magnum sa rýchlo stal favoritom medzi chmeľovými odrodami v Európe a aj jednou z najrozšírenejších odrôd s vysokým obsahom alfa v USA. Používa sa prevažne ako základný chmeľ na horkosť, má výnimočnú rýchlosť rastu, výťažnosť a vynikajúcu stabilitu pri skladovaní. Údajne má za následok skvelú čistú horkosť a jemné chute citrusovej povahy.

VYUŽITIE

Všestranné využitie - ležiaky, ale, stout.

CHUŤ A ARÓMA

skvelá čistá horkosť, jemná citrusová chuť

ALTERNATÍVY

Columbus, Nugget

SPÔSOB SKLADOVANIA

Posobením tepla, svetla a kyslíku chmeľ rýchlo degraduje. Týka sa to hlavne aromatických a horkých látok. Preto je ideálne skladovať chmeľ v chlade (ešte lepšie v mraze), v tme a vákuovaný.

NA STIAHNUTIE

CHMEĽ - SUBSTITUČNÁ TABUĽKA

PARAMETRE PRODUKTU
Rok 2022
Alfa kyseliny % 13,1
Beta kyseliny % 5,0-7,0
Co-Humulone % 20-29
Celkové oleje mL/100g 1,5-2,5
Myrcén % 30-40
Humulén % 34-40
Karyofylén % 8-12

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Sledujte FACEBOOK
Disable
Sledujte INSTAGRAM
Disable
HORE