PRI PRVOM PRIHLÁSENÍ DO NOVÉHO E-SHOPU SI PROSÍM RESETUJTE HESLO CEZ "ZABUDLI STE HESLO?"

MOSAIC Pelety

ROK 2021 | ALFA 11%
5.00 € - 60.00 €  s DPH
CHARAKTERISTIKA Názov tejto populárnej odrody, uvedenej na trh v roku 2012 bol odvodený od jej komplexnosti  Celý popis
ks
Najskôr vyberte kombináciu
POPIS

CHARAKTERISTIKA

Názov tejto populárnej odrody, uvedenej na trh v roku 2012 bol odvodený od jej komplexnosti a rozmanitosti aróm. Tento komplexný aromatický profil je podporený čistou horkosťou, čo robí túto odrodu obzvlášť obľúbenú pri varení “single hop” ejloch. Mosaic zaznamenal v rokoch 2014 - 2016 nárast produkcie až o 67% a stal sa tak šiestou najviac produkovanou odrodou v Spojených štátoch.

VYUŽITIE

Duálny typ chmeľu, ktorý sa dobre hodí na prvé, druhé, tretie chmelenie, ako aj na “dry hop”. Vďaka svojej ovocnosti sa veľmi dobre dopĺňa s iným ovocným a citrusovým chmeľom.

CHUŤ A ARÓMA

Mosaic má pomerne komplexný aromatický profil, kde najvýraznejšie sú čučoriedkové tóny, či tóny zmesi bobuľového ovocia. Ďalej možno zaznamenať mango, kôstkové ovocie, tropické ovocie, kvetinové, zemité, korenisté, trávnaté, bylinné, či žuvačkové tóny. Ako už bolo spomenuté, je to komplexná zmes aróm, čo vystihuje aj samotný názov.

PIVNÉ ŠTÝLY

American IPA / Pale Ale / Amber / Wheat / Blonde, Saison, California Common, Ovocné pivá

ALTERNATÍVY

Vďaka svojmu komplexnému profilu je ťažké nájsť k tejto odrode alternatívu, no je možné sa k nej priblížiť kombináciou nasledovných odrôd: Simcoe, Citra, Nugget, alebo spojením Galaxy a Citra, či Galaxy a Nelson Sauvin.

SPÔSOB SKLADOVANIA

Posobením tepla, svetla a kyslíku chmeľ rýchlo degraduje. Týka sa to hlavne aromatických a horkých látok. Preto je ideálne skladovať chmeľ v chlade (ešte lepšie v mraze), v tme a vákuovaný.

NA STIAHNUTIE

CHMEĽ - SUBSTITUČNÁ TABUĽKA

PARAMETRE PRODUKTU
Rok 2021
Alfa kyseliny % 11
Beta kyseliny % 3,5 -4,0
Co-Humulone % 24 - 26
Celkové oleje mL/100g 1,1 - 1,6
Myrcén % 47 - 53
Humulén % 13-16
Karyofylén % 5-7
Farnesén % < 1

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Sledujte FACEBOOK
Disable
Sledujte INSTAGRAM
Disable
HORE