Prihlásenie:
Prihlasovacie meno/e-mail:
Heslo:
Registrácia Zabudol som heslo
Môj účet:

Header Background

KOČOVNÝ PIVOVAR PAKT

PAKT - OD ŠIALENÉHO NÁPADU K VARNI

Od našej prvej domácej várky sa stále držíme našej pravidelnej domovaričskej tradície, ktorú sme vždy túžili pretaviť aj do kočovného varenia. Keďže sme sa stali jedným z dodávateľov pivovaru Stupavar, naskytla sa nám prvá možnosť spolupráce a uvarenia nášho piva pod hlavičkou kočovného pivovaru PAKT. Bol to Viking Red Ale, ktorý mal úspech a Stupavar ho zaradil do svojej stálej ponuky.

Ďalšia príležitosť prišla o pár mesiacov neskôr od pivovaru Sandorf, kde sme varili našu American IPU. Keďže varíme výhradne zo sladov, ktoré aj dovážame, dostalo aj toto pivo názov Viking AIPA, ktorú sme plánovali variť opakovane. Keďže covid situácia zasiahla aj do našich plánov s kočovným varením, ďalšie várky a prípadné novinky musia ešte nejaký čas počkať na svoju príležitosť.

A na koniec, ak by niekoho zaujímalo, ako duchaplne vznikli názvy MAROMA a PAKT, tak MAROMA je spojením našich mien Marek a Romana (a zároveň je to skratka pre Malt AROMA). A keďže naše mená sme si minuli na firmu, prišli na rad priezviská ....Pavlová A Kováč Tvoria = PAKT. Sköll.